Hajime Ieyasu

Hajime Ieyasu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Hajime Ieyasu

Pisanie by Gość on 25/11/13, 12:54 pm

Imię i nazwisko: Hajime Ieyasu Jednakże ze względu na wydarzenia w swoim życiu, przybrał fałszywe dane. Przedstawia się jako Takeo Shimura.
Wiek: Liczy sobie 22 lata.
Profesja: Cesarstwo. Jednakże ukrywa się w innym miejscu, zatem przypisać mu można grupę Samurajów.
Status: Książę. Początkujący samuraj.
Wygląd: Mężczyzna mierzy sto dziewięćdziesiąt centymetrów z kawałkiem. Mimo iż najmłodszy z braci, to przewyższa swoim wzrostem starszego o pięć lat Sanjiro. Figurę ma zadbaną. Dba o swoje ciało jak każdy inny. Urodą nawet nie grzeszy. Jego czarne włosy, obecnie są długości sięgającej za kark. Nim opuścił swoje rodzinne strony, jego włosy były długie, niemal sięgające pasa. Aby nie zwracać na siebie zbyt szczególnej uwagi, z żalem ale i zdecydowaniem - ściął jej z pomocą swojego wakizashi. Tęczówki oczu ma  piwne, czasem ciemno brązowe. Na ciele nie da się dostrzec żadnych blizn ani też ozdób typu tatuaży. Jak wiele młodych mężczyzn, może przyciągać uwagę nie tylko kobiet, ale także i tej samej płci.
Charakter: Hajime przejawia charakter postaci spokojnej, opanowanej, zdecydowanej, nieznoszącej konflikty. Niestety ile by próbował, nie był wstanie przekonać najstarszego brata o chęci udzielenia pomocy w walce o ochronę zamku. Zmuszony opuścić dom rodzinny z pozostałym rodzeństwem, nie wiedział co działo się dalej.
Wydarzenie to nieco zmieniło jego charakter i poglądy. Pierwszy raz przyszło mu żyć jako zwykły mieszkaniec. Początki jak wiadomo, bywają nieraz trudne. Bez domu z paroma groszami, zatrzymał się w szkole samurajów, zapisując na szkolenie, zmieniając przy tym całego siebie wewnątrz.
Hajime stał się bardziej poważny i odpowiedzialny. W przeciwieństwie do swoich braci, nie zabawiał na imprezach z kobietami i przy dobrym sake. Wolny czas spędzał w komnacie podejmując się gry na koto. Muzyka koi jego umysł i pozwala mu na skupienie. Więcej czasu zawsze poświęca rozwojowi swoich pasji i umiejętności. Nigdy nie marzył o tym, aby kiedyś zająć miejsce ojca i zostać cesarzem. Nawet cieszył go fakt, że nie jest tym najstarszym. Otwarty na kontakty z mieszkańcami miasta. Tolerancyjny i łagodzący konflikty. Umiejętności:
 • Władanie bronią: katana, wakisashi.
 • Taktyka
 • Jazda konna
 • Muzyka: gra na koto.

Ciekawostki:
 • Jest synem z drugiego małżeństwa cesarza i trzecim w kolejności do tronu.
 • Poza braćmi (gdzie jeden został stracony), ma również dwie siostry.
 • Leworęczny.
 • Lubi zwierzęta, a najbardziej konie.
 • Gra na instrumencie przypominającym cytrę - koto.
 • Opuszczając zaatakowany rodzinny dom, nie udało mu się opuścić granicy miasta i ukrywa się w szkole samurajów, jako uczeń. Pozwala mu to także na zwiększenie swoich umiejętności, mając nadzieję odzyskać w przyszłości utracony dobytek i pomścić śmierć ojca i brata.
 • Podobno jest homoseksualistą. Tak przynajmniej podejrzenia stwierdzane są przez służbę czy mieszkańców. Mimo towarzyszenia kobietom i odpowiadania na ich "zaloty", odpowiada im tylko lekkim uśmiechem. Żadnej jeszcze do siebie nie zaprosił.

Historia:
Dzieciństwo Hajime spędził udane. Jednak życie w takim luksusie nie raz go dobijało. Od najmłodszych lat był uczony zachowania, pisania, czytania i przygotowywany na przyszłego władcę. To ostatnie go nie interesowało. Preferował raczej życie spokojne bez problemów. Takie jednak nie istniało, kiedy jest się synem cesarza. Przed przeznaczeniem, nie mógł uciec.
Jak każdemu z braci, przedstawiane były kobiety, które mieli poślubić. Tylko najstarszy, podjął się tego zaszczytu. Pozostali, woleli swoje życie, na swoich zasadach. Jeden wolał mieć ich więcej, drugi niemal żadnej. Hajime do zakładania rodziny czy posiadania kobiety u swego boku - nie spieszyło się.
Mimo spokojnego charakteru i poniekąd poważnego, był także wesoły, towarzyski i chętny do zabaw. Od czasu do czasu lubił sobie wypić z kolegami czy braćmi i siostrami. Nie był osobą zamkniętą w swoim świecie dosłownie. Tolerancyjny i mimo niechęci do jakichś spraw czy spotkań, pojawiał się i udzielał kiedy było to konieczne.
Po tylu latach spokojnego życia, nie wiedział o czarnej stronie ich klanu. Wieść o śmierci ojca, była bardzo szokująca. A co najgorsze, to on znalazł go martwego w pokoju, przy którym znalazł go martwego w gabinecie, przy którym zastał także najstarszego brata. To on mu powiedział wszystko o zaistniałej sytuacji i nakazał zabrać rodzeństwo poza mury. Co się stało z cesarzową? Hajime wiedział tyle, że zajęła się obroną zamku ze swojej strony. Do teraz młody książę nie wie, czy i ona przeżyła. Po zamachu, dowiedział się jedynie o śmierci ojca i brata. Matka widocznie musiała uciec, albo w najgorszym przypadku - została uprowadzona.
Podczas ucieczki, Hajime rozdzielił się z rodzeństwem, aby każde udało się w swoją stronę, co miało na celu utrudnienie ich znalezienia. Książę niestety miasta nie opuścił. Jak był ubrany, tak uciekł. W szacie królewskiej i spiętych włosach w kok, posiadając przy sobie katanę i wakizashi przy pasie. Żeby nie zwracać na siebie zbyt szczególną uwagę, udał się do kupca i sprzedał mu swoje obecne odzienie, kupując zwykłe mieszczańskie, zachowując przy tym pozostałe monety na przeżycie. Tym samym ściął swoje długie włosy, związując w małą kitę. Zmienił także swoje imię i nazwisko, zapisując do szkoły samurajskiej jako ktoś zupełnie inny. Ściemniając dane o swojej rodzinie i dlaczego dopiero teraz postanowił dołączyć do szkoły. Umiejętnościami nie grzeszył a nauka posługiwania się bronią na dworze cesarskich, pomogła mu bez problemu się zakwalifikować do owej szkoły. Zaczynając nowe życie, dosłownie odciął się od rodziny. Wewnątrz posiada mieszane uczucia. Nie mając pewności, czy to co mówią o nich, jest prawdą. Czy ojciec skrywał jakieś sekrety o których on nie wiedział. Również martwił się o swoje siostry, nie wiedząc, czy radzą sobie dobrze i czy nie spotkało ich nic strasznego. A co najważniejsze, czy przeżyły ucieczkę i nikt ich nie złapał.

Multikonta Do wiedzy administracji.
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Hajime Ieyasu

Pisanie by Izanami on 25/11/13, 02:18 pm

avatar

Wiek : 20 lat
Status społeczny : arystokrata
Stan cywilny : panna
Profesja : ninja

http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116 http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/

Zobacz profil autora Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach