Nanami Ieyasu

Nanami Ieyasu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Nanami Ieyasu

Pisanie by Gość on 06/12/13, 06:55 pm

Imię i nazwisko

  Nanami Iyeasu, jest najmłodszą córką zmarłego cesarza Eichii'ego Iyeasu, jednakże ze względu na własne bezpieczeństwo przedstawia się jako Ryuichi Nanyasu.

Wiek

  Nanami jest młodą dziewczyną, ma zaledwie osiemnaście wiosen.

Profesja

  Jak już wcześniej wspominałam jest cesarską córką- Cesarstwo.

Status

  Kiedyś byłą księżniczką, teraz pełni rolę kobiety-samuraj.

Wygląd

  Nanami jest dziewczyną o typowej, japońskiej urodzie. Ma długie, sięgające do połowy pleców, czarne włosy, które jednak zazwyczaj spina w koka na samym czubku głowy. Ma ciemnie, niemalże czarne oczy, z których można odczytać uczucia dziewczyny. Nana jest wysoką dziewczyną, mierzy sto siedemdziesiąt trzy centymetrów wzrostu. Jak na dziewczę ma umięśnione ciało, dzięki któremu jest w stanie zrobić o wiele więcej niżeli przeciętna kobieta. Dla niej napięcie cięciwy nie jest problemem, tak samo noszenie ciężarów. Wszystko to jest spowodowane treningiem, przez który przeszła. Nanami bardzo nie lubi swoich piersi (które nie należą do największych), uważa że jej tylko przeszkadzają, dlatego zawsze wiąże je bandażem, spłaszczając je do granic możliwości.  Zawsze ubrana jest w męskie, samurajskie ubrania.

Charakter

  Nanami daleko do pełnej wdzięku cesarskiej córki. Śmiało można nazwać ją chłopczycą, gdyż się tak zachowuje. Nie przepada za rzeczami, które powinna dobra żona potrafić... nie lubi grać na instrumentach, haftować, ćwiczyć kaligrafii. Ją interesuje przysłowiowa "wojenka". Od małego podpatrywała braci, którzy ćwiczyli wojowanie i ona potajemnie też to robiła. Nie boi się ciężkiej pracy, jest w stanie przyjąć na siebie każde wyzwanie tak naprawdę. Nana uważa, że w jej ciele jest zamknięty duch mężczyzny, dlatego też stara się jak najbardziej do płci męskiej upodobnić. Związuje sobie nawet piersi bandażem, tak by były płaskie. Po śmierci ojca oraz starszego brata obiecała sobie być silną i przyrzekła, że ich pomści dlatego też stara się codziennie trenować, by choć trochę zwiększyć swoje umiejętności bitewne. Nanami jest dziewczyną bardzo mądrą, mimo swojego młodego wieku. Potrafi racjonalnie myśleć i oceniać odpowiednio sytuację, w której się znalazła. Nana to osoba, która zawsze rzetelnie wykonuje swoje obowiązki, można ją uważać za skrajną idealistkę.

Umiejętności

  • Strzelanie z łuku
  • Haftowanie
  • Jazda konna
  • Walka tessenem

Ciekawostki

  • Ma dwóch braci i siostrę, wszyscy są od niej starsi.
  • Jest leworęczna
  • Udaje mężczyznę
  • Ma chrypliwy głos
  • Dziewczyna, po tragedii rodzinnej, ukryła się w domu samurajów, większość z nich jednak nie wie, że Nanami jest kobietą.
  • Kocha patrzeć na gwiaździste niebo

Historia

  Nanami urodziła się w cesarskiej rodzinie. Nie brakowało jej tak naprawdę niczego, miała praktycznie wszystko to, co zapragnęła... a raczej to, czego zapragnąć powinna. Jej ojcu nie podobało się zamiłowanie dziewczyny do typowych, męskich rzeczy takich jak walka. Ona jednak była dobrą córką i nie prosiła o nic, co by wiązało się z jej pasją. Cesarz cieszył się, że jego mała Nana, jak to na nią wołał, wyrośnie na piękną kobietę i idealną żonę. Matka nauczyła ją pięknie haftować, lecz nie udało się córce wpoić jak pięknie pisać. Do dzisiaj jej pismo wygląda jakby pisała to kura pazurem.
  Nanami różniła się od swoich rówieśniczek, które marzyły że wyjdą za pięknego księcia, założą rodzinę i będą żyć z nim długo i szczęśliwie. Ona sama tego nie chciała, nie interesowało ją życie kury domowej, której zadaniem będzie wychowywanie dzieci i ładne wyglądanie przy boku swego męża. Chciała być traktowana na równi z mężczyznami. Chciała zajmować się tym, czym mężczyźni. Czasami, w wolnej chwili, podgadywała jak jej bracia uczą się walczyć i starała się ich naśladować.
  Miała grupkę niewielu przyjaciół, z którymi spędzała czas, ale i tak wolała towarzystwo swoich starszych braci. Z siostrą miła bardziej burzliwe relacje, pewnie dlatego, że strasznie się różniły. Mine była kobieca, pięknie pisała, znała się na ceremonii parzeniu herbaty i wielu, wielu innych rzeczach. Nanami była bardzo przeciętna w tych sprawach, jak i nie beznadziejna. Jednakże jej to nie przeszkadzało. Nie widziała siebie w roli matki. Jak zostanie starą panną, trudno. Nie przejmowała się tym.
  Jednakże żyło się jej dobrze. Nie chciała niczego w swoim życiu zmieniać, jednak los potrafi płatać figle i działać na ludzką niekorzyść. Tak było i w wypadku Nan i jej rodziny.
  Zamach stanu. Ktoś otruł ojca dziewczyny, cesarza Eichii'ego. Najstarszy z rodzeństwa kazał uciekać z zamku. Nanami wraz z trójką rodzeństwa posłuchali się starszego brata. Nan była wtedy bardzo słabym, chorowitym dzieckiem i nie była w stanie nadążyć za czwórką rodzeństwa. W pewnym momencie się od nich odłączyła i zgubiła się...
  Wędrowała bez celu, aż w końcu upadła na ziemię. Nie była w stanie iść dalej. Zamknęła oczy i czekała... na co? Może i na śmierć, gdyby nie to, że znalazł ją pewien, stary samuraj, który pomyślał, że Nan... jest chłopcem (jej ubranie było brudne i podarte, więc po nim trudno było to stwierdzić). Wziął ją na ręce i zaniósł do szkoły samurajów, gdzie jednak odkryto, że Nanami jest dziewczęciem. Wybłagała jednak, żeby pozwolili jej zostać i że będzie robić to, co inni młodzi samurajowie. Przybrała nawet imię Ryuichi, które było męskim imieniem, by zbyt wiele osób nie dowiedziało się o tym, że Nana to kobieta.
  W szkole samurajów spełniło się jej dziecięce marzenie: nauczyć się wojowania. Okazało się, że księżniczka ma bardzo dobre predyspozycje do strzelania łukiem oraz walką tessenem, wachlarzem bojowym. Skupiono się na kształtowaniu u niej tych umiejętności.
  Przez czas spędzony w szkole samurajów nabrała atletycznej budowy ciała i upodobniła się jeszcze bardziej do mężczyzny. Tak naprawdę nie ma osoby, która podejrzewałaby ją o bycie kobietą i jest jej to na rękę. Wiedziała dobrze, że jest poszukiwana w całym kraju, a ona nie chciała, by ktokolwiek dowiedział się o jej przeszłości.

Multikonta

  Brak
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Nanami Ieyasu

Pisanie by Izanami on 06/12/13, 08:15 pm

avatar

Wiek : 20 lat
Status społeczny : arystokrata
Stan cywilny : panna
Profesja : ninja

http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116 http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/

Zobacz profil autora Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach