Hana Yamagata

Hana Yamagata

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Hana Yamagata

Pisanie by Gość on 06/12/13, 03:28 pm

Imię i nazwisko: Urodzona w porze wiosny, gdy wszystko wraca do życia i rozkwita, nadano jej imię Hana. Jeśli natomiast chodzi o nazwisko, pochodzi z rodziny Yamagata, która jest dość znana, dzięki swoim wpływom w kraju.

Wiek: Ma za sobą już 21 wiosnę.

Profesja: Należy do grupy Mieszkańców.

Status: Jest Arystokratką, dzięki swemu urodzeniu.

Wygląd:
Hana mierzy około 156 centymetrów wzrostu i waży 49 kilogramów, co czyni ją szczupłą i drobną. Jako kobieta urodzona w arystokratycznej rodzinie uczona była od najmłodszych lat odpowiedniej postawy i sposobu poruszania się. To samo tyczy się pracy, nigdy nie parała się tym, czym zajmują się zwykli mieszkańcy Edo. Tak więc jej dłonie są drobne i zadbane, a jej skóra niemal nie skalana promieniami słońca. Ciało zwykle skryte jest pod warstwami drogich materiałów, z których zrobione są jej kimona. Tak więc nie jest łatwo, przeciętnemu obserwatorowi określić jej budowę ciała i tylko niewiele naprawdę zaufanych osób zna jej kobiecą figurę. Co natomiast rzuca się w oczy, to jej długie do pośladków, czarne, ładnie przycięte włosy. Niemal zawsze rozpuszczone i przyozdabiane wstążkami i tym podobnymi ozdobami. Przechodząc do głębszych szczegółów, jej skóra jest bardzo jasna i delikatna. Jej oczy mają nieco koci kształt, są okalane długimi, naturalnie czarnymi rzęsami i mają ciemno niebieską barwę. Powieki zwykle pomalowane ma w sposób podkreślający kształt oczu, na kolor doskonale dopasowany do stroju, lub ozdób. Jej nos jest prosty i delikatnie zadarty na końcu, co dodaje jej twarzy uroku. Jej usta są drobne i wydatne. Zwykle umalowane na wyraźne kolory, by podkreślić ich delikatny kształt. Jej szyja jest długa i uznawana za atut urody Hany. Dziewczyna jednak nie lubi jej uwydatniać, gdy nie jest to potrzebne. Na jej twarzy zwykle widnieje uprzejmy uśmiech, a w jej oczach widać wyraźnie zaciekawienie światem dookoła.  

Charakter:
Jako dobrze wychowana panna z arystokratycznego klanu, nauczona została powściągliwości. Wie kiedy i jak może się zachować. Jeśli chodzi o status córki głowy rodu, jest uprzejma, spostrzegawcza i inteligentna. Oczywiście, jej naturalny charakter nieco się różni, od wyidealizowanej postawy, którą musi prezentować. Przede wszystkim, Hana ma temperament. Nie boi się wyrażać swojej opinii na różne tematy, jeśli tylko ma o nich jakieś pojęcie. Jest patriotką i kocha swój kraj. Ma ogromne serce, potrafi stanąć w obronie słabszego jeśli uzna, że po jego stronie leży racja. Jest pomocna i nie prezentuje typowej rozpuszczonej postawy, jak większość podobnych jej dziewcząt. Jest marzycielką, uwielbia spędzać czas na łonie natury. W dzieciństwie często wymykała się z domu, by tylko móc odrobinę pobawić się poza posiadłością z innymi dziećmi. W końcu komuś z jej statusem nie wolno. Powinna cała się poświęcić wykształceniu na dobrą żonę i przedstawicielkę swego klanu. W końcu jest drugą córką rodziny. Hana bardzo lubi dzieci, pomagała przy opiece nad swoim młodszym rodzeństwem, z przyjemnością. Radzi sobie też bardzo dobrze, przy zajęciach pani domu. Umiejętnie potrafi zarządzać innymi tak, by nie czuli się w żaden sposób poniżeni, przez co służba ją uwielbia. Jest rozsądna, niektórzy uważają nawet, że jej spryt, gdyby tylko urodziła się mężczyzną, mógłby zrobić z niej doskonałego polityka. Zamiast tego uczyni z niej dobrą żonę. Ona sama jednak stara się o tym nie myśleć. Oczywiście pogodziła się z wizją, że to nie ona decyduje o swoim własnym losie. Zazdrości dziewczętom z normalnych rodzin, chociażby ich zwykłego, prostego życia i możliwości pójścia, gdzie tylko chcą. Czasem czuje się jak ptak złapany i zamknięty w klatce. Jest romantyczką, lubi pisać poezje i rysować.

Umiejętności:
- Potrafi tańczyć, kilka z tradycyjnych układów.
- Najważniejszą według jej rodziny umiejętnością jest chanoyu, ze względu na to, czym zajmuje się klan i dzięki czemu ma takie wpływy w stolicy.
- Uwielbia malować, wychodzi jej to naprawdę dobrze.
- Jest zafascynowana także literaturą, sama niekiedy pisze, choć nie może się tym chwalić.
- Zna się na dyplomacji dość dobrze, choć zwykle nie ma zbyt wielu okazji, do zaprezentowania tej umiejętności.
- Potrafi dość sprawnie jeździć konno. Jazda daje jej namiastkę wolności.

Ciekawostki:
- Jest leworęczna.
- Jest czysta jak łza. W sumie to nawet nigdy nie widziała nagiego mężczyzny.
- Potrafi pięknie haftować.
- Jej rodzina znana jest z tego, że sprowadza z Azji najwyższej jakości herbatę, którą rozprowadzają po stolicy, a także już nawet poza jej granice. Plotki bowiem rozchodzą się bardzo szybko, a coś tak dobrego jak zagraniczne herbaty cieszy się ogromnym popytem, czyż nie?
- Fascynuje ją nocne niebo.
- Uwielbia spędzać czas na obserwowaniu innych kobiet, przy ich zwykłej, codziennej pracy.
- Posiada pięcioro rodzeństwa: starszego brata i siostrę, oraz młodszego brata i dwie siostry.

Historia:
Los chciał, by urodziła się w klanie Yamagata. Uśmiech losu? Wiele kobiet z niższej klasy oddałoby wszystko, by znaleźć się na jej miejscu. Mylą się. Jako kobieta, nie miała zbyt wiele do powiedzenia, a jej wolność była niemal całkowicie ograniczona. Jej za mąż pójście było planowane niemal od urodzenia, a ona była tego w pełni świadoma, co więcej przyuczana do tej roli. Jako córka rodziny, której sława rosła w dość szybkim tempie, musiała się zachowywać jak przystało na arystokratkę. Nie miała z kim się bawić i niemal całe dzieciństwo spędziła sama. Główna siedziba klanu znajdowała się w stolicy, tak więc od samego dzieciństwa fascynował ją hałas miasta. Paradoksalnie, zachwycała się także przyrodą i przebywaniem na świeżym powietrzu. Często wymykała się z domu i wybierała do swojej sekretnej kryjówki przy strumyku, który przepływał przez pobliski las bambusowy. W ten monotonny sposób mijały lata, a ona z każdym rokiem czuła się coraz bardziej jak zamknięta w klatce. Kiedyś jej to nie przeszkadzało, gdy była całkiem zależna od innych. Obecnie natomiast coraz bardziej stawało się to dla niej pewnego rodzaju niewygodą. Biorąc pod uwagę jej charakter. Cóż, była jednak posłuszną córką, więc spełniała swoją rolę. Rozrywkę odnalazła w jeździe konnej, malowaniu i pisaniu. Jeśli chodzi o spotkania towarzyskie, lubiła w nich uczestniczyć i zawsze potrafiła się odpowiednio zachować, umilając czas gości rozmową i wymianą poglądów, kiedy wypadało. W obecnej sytuacji, w której znalazła się stolica, nie ma zdania. Nie osądza nikogo, ani niczego, póki nie wie wszystkiego w danej sprawie. A że nie jest typem plotkary, nie interesowała się zbyt mocno sprawami dworu cesarskiego. Jedynie tyle, ile interesować się wypadało.
Chciałaby mieć prawo do czegokolwiek, ale prawdopodobniej nigdy nie będzie jej to dane. Czy nadal uważa się, że los był dla niej tak wspaniałomyślny? Czy wciąż jego dobroć oceniana będzie po statusie i ilości pożywienia, którym zastawiany jest stół... To okaże się wkrótce.

Multikonta Brak.
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Hana Yamagata

Pisanie by Izanami on 06/12/13, 08:07 pm

avatar

Wiek : 20 lat
Status społeczny : arystokrata
Stan cywilny : panna
Profesja : ninja

http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116 http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/

Zobacz profil autora Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach