WIERZENIA - BÓSTWA

WIERZENIA - BÓSTWA

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

WIERZENIA - BÓSTWA

Pisanie by Izanami on 02/12/13, 07:06 pm

BUDDYZM
Jedna z najstarszych "religii", uważania także jako system filozoficzno-etyczny, a nawet jako psychologia. Niby nie istnieje tutaj żadna wiara w boga czy bogów, to z drugiej strony strony, buddyści jednak wyznają wiarę w istnienie istot nadprzyrodzonych, prowadząc także pogląd na temat życia po śmierci, zwanego inaczej reinkarnacją. Z tego też względu, buddyzm nazywany jest religią nieteistyczną. Buddyzm opiera się na na Czterech Szlachetnych Prawdach oraz na przedstawionej przez Buddę Ośmiorakiej Ścieżce.
Założycielem a zarazem twórcą, był żyjący w V wieku  syn władcy jednego z państw w Indii - Siddhartha Gautama.

SHINTO
Tradycyjna religia, opierająca się na mitologii japońskiej. Charakteryzuje się różnorodnością przejawów, kultur i wierzeń w niejedno bóstwo (politeizm). Słowo Shinto dosłownie oznacza drogę boga, jednak często tłumaczona jest jako droga duchów, droga bóstw, nauka bóstw. Jednym z ważnych obrzędów jest modlitwa. Domowy ołtarzyk nazywa się kamidana (półka bogów) lub senzodana (półka przodków). Mogą w nim znajdować się amulety ze świątyni. Należy zachować odpowiednią kolejność obrzędu:
1. należy stanąć przed ołtarzem
2. ukłonić się, kilka razy klasnąć
3. wygłosić swoje życzenie, czy podziękowanie.
Do tego celu nie są nawet potrzebne jakieś specjalne słowa, modlitwę można również wymyślić.

MITOLOGIA JAPOŃSKA
Podobnie jak w innych krajach, tak i w Japonii zaistniała mitologia, legendy i mity. Według mitologii zanim powstały niebo i ziemia w pramaterii rządziła trójca bóstw: Amenominakanushi, Takamimusubi i Kamimusubi. Potem zrodziło się siedem par bóstw, a ostatnia z nich, Izanami i Izanagi, dała życie panteonowi japońskich bóstw i stworzyła świat (Wyspy Japońskie). Izanagi i Izanami byli rodzeństwem, ósmą z kolei parą istot, które wyłoniły się z przedwiecznego chaosu. Kolejni: bogini słońca Amaterasu, bóg księżyca Tsukuyomi i bóg burzy Susano, zrodzeni zostali przez Izanagi'ego, który powrócił krainy ciemności. Najważniejszym bóstwem w mitologii Japońskiej, jest Amaterasu - bogini słońca. Pełniąca rolę podobną do Zeusa (mitologia grecka), czy Odyna (mitologia nordycka).


UWAGA!
Informacje o wierzeniach są tylko dodatkiem i uzupełnieniem fabuły forumowej. Nie jest obowiązkiem ich przestrzegania i wyznawania przez nasze postacie. Jeżeli ktoś chce przypisać swojej postaci wybraną religię, czy bóstwo, wystarczy że taką informację zamieści jako ciekawostka w karcie postaci.

Przypominam, że na forum istnieje tylko jedna rasa - ludzie. Nie tworzymy żadnego boga, ducha czy potwora. Takie istoty mogą być jedynie wykorzystywane przez Mistrzów Gry lub Administrację, w celach dodatkowego urozmaicenia fabuły w postaci "eventu".
Dozwolone jest zapożyczenie ich imion i wykorzystywanie w celach fabularnych lub historii postaci.

_____________________
Źródła: Wikipedia - Buddyzm, Religie - Buddyzm, Religie - Shinto, Wikipedia - Mitologia Japońska
avatar

Wiek : 20 lat
Status społeczny : arystokrata
Stan cywilny : panna
Profesja : ninja

http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116 http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/

Zobacz profil autora Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach