Takawa Naoji

Takawa Naoji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Takawa Naoji

Pisanie by Gość on 02/12/13, 04:02 pm

Imię i nazwisko: Naoji Takawa
Wiek: 26 lat
Profesja: Mieszkaniec Kyoto
Status: Lekarz/zielarz

Wygląd: Wygląda niczym duch, piękna i delikatna zjawa, a zarazem demon z zaświatów. Ten niezbyt wysoko mężczyzna, który mierzy sobie nieco ponad 175cm wzrostu, spogląda na świat bladobłękitnymi oczami. W jego spojrzeniu można dostrzec ogromne zrozumienie do drugiego człowieka, ale również i inteligencję, którą z pewnością wykorzystuje podczas codziennych zajęć. Rysy twarzy ma łagodne i przyjemne dla oka. Blada skóra z pozoru wydaje się być idealna, lecz plecy mężczyzny zdobią liczne blizny po uderzeniach – pamiątka za czasów szkolenia na samuraja. Najbardziej charakterystyczne w jego wyglądzie są włosy. Długie, białe, zazwyczaj luźno opadające na plecy, bądź związane w starannego koka.  Jak łatwo się domyślić, Naoji jest albinosem, który powinien stracić życie już przy narodzinach. Jego palce u smukłych dłoni są długie i zwinne, wyćwiczone w dzierżeniu miecza, ale również i w dobieraniu ziół. Często chodzi lekko przygarbiony, jakby chciał się skryć przed spojrzeniami ludzi, a co jest wręcz wykonalne przez wzgląd na całokształt.

Charakter: „Dobry Demon” – to określenie nie wzięło się znikąd. Naoji to osoba z sercem na dłoni skierowanym do drugiego człowieka. Jego głównym zadaniem w życiu jest pomoc ludziom i stara się wypełniać swoją misję sumiennie. Jak na mężczyznę wydaje się być zbyt wrażliwy, lecz dzięki swojej wrodzonej empatii potrafi doskonale zrozumieć potrzeby swoich pacjentów.
Na pierwszy rzut oka wydaje się być wycofany, nieco oziębły i zdystansowany. Jest taki faktycznie, gdy porwie go wir pracy.
Jest doskonałym słuchaczem, który uśmiechem i pokrzepiającym słowem delikatnie podkreśla rolę mówcy. Nie jest głośny, nie odzywa się niepotrzebnie i zazwyczaj stroni od tłumów, lecz czasami lubi spędzić miły wieczór w towarzystwie przyjaciół.
W bliskości kobiet zdaje się być nieco zagubiony, wręcz nieśmiały, lecz traktuje piękne niewiasty z należytym szacunkiem. Potrafi kokietować i się zalecać subtelnie, gdy już się nieco ośmieli.
Jak na człowieka wychowanego wedle samurajskich zasad jest osobą niezwykle honorową, prawą, sumienną, skrupulatną, a nawet i bezwzględną, która nie wahałaby się zabić w ekstremalnych warunkach.
Gdy go się pozna maska demona znika całkowicie, aura tajemniczości opada - objawia się pod nią czuły mężczyzna, który dla drugiego życia poświęciłby swe życie.

Umiejętności:
- medycyna
~naturalna
~tradycyjna
- zielarstwo/ziołolecznictwo
- matematyka

Ciekawostki:
- posiada wykształcenie godne samuraja;
- cała rodzina zginęła w pożarze, gdy miał cztery lata;
- miał żonę, niestety umarła młodo na gruźlicę, był z nią do końca jej dni;
- jego dziecko nie przeżyło porodu;
- jest blisko związany z naturą;
- codziennie rano modli się do przodków prosząc ich o siły;
- często pachnie trawą cytrynową;
- dręczą go koszmary;
- wbrew pozorom szybko choruje;
- nazywany „Dobrym Demonem”;
- ma w sobie coś z romantyka;
- chciałby na nowo się zakochać i mieć własnego potomka;
- jeden z najlepszych lekarzy, mimo młodego wieku;
- jego największym skarbem jest rodowa katana, której nie czuje się godny nosić u pasa.

Historia: Urodził się w średniozamożnej rodzinie Okirasa, która pielęgnowała dawne ideały. Codziennie rano wspólnie modlili się do przodków, dzieci były wychowywane wedle wszelkich wytycznych. Naoji był ostatnim – trzecim, synem. Najbardziej rozpieszczanym mimo swojego niecodziennego wyglądu, ale też i najbardziej chorowitym. Mimo to nie szczędzono go podczas ćwiczeń. Sielanka nie trwała zbyt długo. Na jego rodzinny dom napadli bandyci, mający stare porachunki z ojcem – byłym samurajem. Wszystko zostało doszczętnie spalone.
Naoji spędził z rodową kataną przytuloną do piersi trzy noce, siedząc przy ruinie domostwa . gdy zainteresował się nim jeden z bogatszych bushi, wracający na swoje ziemie. Z początku chciał uśmiercić chłopca, lecz ostatecznie wziął malca ze sobą i zaadoptował, dając mu również swoje nazwisko. Rozpoczął się okres intensywnej pracy. Jasnowłosy pobierał wszystkie nauki konieczne do pozostania samurajem, jednak przez wzgląd na jego chorowite ciało, nigdy nim nie został. Przejawiał duże zdolności w kwestii medycyny i w tym kierunku zaczęto go kształcić. Po wielu latach pozwolono mu ostatecznie leczyć ludzi, co stało się swego rodzaju misją mężczyzny. Chciano, by stał się nadwornym lekarzem, lecz odmówił.
W międzyczasie ożenił się, gdy miał siedemnaście lat, lecz dwa lata później stracił nie tylko dziecko, ale również i żonę, która była śmiertelnie chora.

Multikonta: Brak
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Takawa Naoji

Pisanie by Izanami on 02/12/13, 05:30 pm

avatar

Wiek : 20 lat
Status społeczny : arystokrata
Stan cywilny : panna
Profesja : ninja

http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116 http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/

Zobacz profil autora Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach