Eiko

Eiko

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Eiko

Pisanie by Gość on 01/12/13, 05:05 pm

Imię i nazwisko: Rei „Eiko” Komatsuzaki
Wiek: 19 lat
Profesja: Gejsza
Status:Maiko
Wygląd:
Eiko, to dziewczyna o smukłej posturze, drobnej budowy, z kilkoma kobiecymi kształtami. Jej skóra jest śnieżnobiała, delikatna niczym pergamin, zawsze niosąca za sobą woń olejków. Wprawne oko zdoła zobaczyć, iż kryjące się pod 20kg kimonem dziewczę jest naprawdę drobne i delikatne. Malutkie stópki, długie lecz smukłe palce, zadbane dłonie, długa, smukła szyja są jej atutami. Jednak młoda praktykantka na gejszę może pochwalić, długimi ciemnymi włosami. Czarne tafle włosów zawsze gładko spadały na jej ramiona, a fryzjerzy mieli nie lada wyzwanie by tworzyć z nich odpowiednie fryzury. Z cała pewnością ozdobą były też jej oczy, koloru czekoladowego, oplecione wachlarzem długich, czarnych rzęs. Mały nos, nigdy nie był dla niej powodem do kompleksów. Podobnie jak usta w kształcie serca. Już szybciej zdarzało jej się usłyszeć i przypomina wyglądem piękną gałązkę bambusa. Wysoka, zgrabna lecz krucha. W końcu mierzy 170cm ważąc niecałe 50kg. Na szczęście kości jej nie widać.

Charakter:
Eiko nauczyła się przez wiele lat swojego przygotowania do roli gejszy zachowywać jak ona. Matka mówiła, że nie wolno ujawniać tajemnic, więc Eiko jest milcząca. Na świat spogląda swymi czekoladowymi oczami przez pryzmat zasad świat Gejsz. Przywykła do ciągłej nauki, do uzyskiwania wskazówek jak ma postępować, mówić, poruszać się, zabawiać gości. Starsze siostry z jej Okiya ciągle wytykała jej błędy, poniżały. Przywykła jednak do tego. Rzadko się uśmiechała. Teraz jednak robi, to częściej. Uwielbia powiem zapach kwiatów, a pewien widok raduje jej serce. Lecz, to jej najskrytsza tajemnica. Eiko pojęła również, że w tym świecie rządzonym przez kobiety nie ma czasu ani miejsca na sentymenty. Musiała walczyć z starszymi siostrami o istniej w tej okrutnej bajce.

Umiejętności:
-Taniec
-Śpiew
-Ikebana
- Chanoyu
- Gra na Koto
-Kaligrafia

Ciekawostki:
- Uwielbia przebywać w ogrodach
- W wolne dni często przypatruje się wojownikom
- Najcenniejszym przedmiotem, który posiada jest złota szpila
- Nie sprzedano jej mizuage

Historia:
Mała Rei przyszła na świat jako nieślubne dziecko rolnika, plantatora ryżu i jego kochanki. Mężczyzna ledwo co wiązał koniec z końcem by utrzymać swoja sporą rodzinę. Kiedy, więc nadeszły cięższe czasu, sprowadził do swego domu kobietę, która orzekła, iż czteroletnia Rei nadaje się na Gejszę. Została więc sprzedana do jednego z domów, gdzie starsze siostry poczęły w niej widzieć potencjalne zagrożenie. Na początku sprzątała jedynie Okiyo, potem poczęła uczęszczać do szkoły, gdzie uczyła się wielu różnych sztuk. Kształciła się na Gejsze. Czas szybko mijała i zanim Rei obejrzała się została Maiko. Poczęła chodzić do herbaciarni podpatrując swoją starsza siostrę jak zabawia gości. Widziała wiele takich przyjęć na kilku nawet obsługiwała i zabawiała. W przygotowaniach do każdego takiego przyjęcia do okiya przychodził garderobiany. Potężny mężczyzna o słusznych rozmiarach, pomagający wiązać Maiko i Geiko Obi. Eiko zauroczyła się w nim. Rozmawiali w trakcie przygotowań, zaprzyjaźnili się. Dziewczyna czerpała więcej radości z przygotowań do odwiedzenia herbaciani niż czegokolwiek innego. Kiedy nastał koniec roku Maiko otrzymała prezent, tradycyjną kulę, a w niej podarek, którym była złota szpila do włosów. To właśnie ją ukradła Eiko jej starsza siostra. Miedzy siostrami wywiązała się walka i na jaw wyszły uczucia jakimi dziewczyna darzyła garderobianego. Ten nigdy więcej nie pojawił się w Okiyo, matka zaś poczęła jeszcze baczniej obserwować młodą Maiko. Starsze siostry zaś wytykały jej na każdym kroku jej nawet najdrobniejsze błędy. Zaowocowało, to jednak znakomitym przygotowaniem jej do stania się Gejszą. W końcu nadszedł ten czas kiedy matka ogłosiła, że sprzeda Mizuage Eiko. Kiedy jednak obie z starszą siostrą wracały z miasta Okiyo stało w płomieniach. Maiko biegały wynosząc co cenniejsze przedmioty. Większa cześć dobytku została uratowana. Matka jednak podupadła na zdrowiu. Rozesłała do pobliskich domów Gejsz listy polecające jej wychowanki. Eiko w krótce wiec znalazła swoje miejsce w domu gejsz w dzielnicy Kyoto.

MultikontaBrak
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Eiko

Pisanie by Izanami on 01/12/13, 06:10 pm

W ekwipunku Twojej postaci widzę kago (?) i tessen. W karcie postaci nie wspomniałaś o nich. Skąd Twoja postać je posiada? Umie się nimi posługiwać?


Ostatnio zmieniony przez Izanami dnia 01/12/13, 06:23 pm, w całości zmieniany 2 razy
avatar

Wiek : 20 lat
Status społeczny : arystokrata
Stan cywilny : panna
Profesja : ninja

http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116 http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/

Zobacz profil autora Powrót do góry Go down

Re: Eiko

Pisanie by Gość on 01/12/13, 06:13 pm

Popawione
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Eiko

Pisanie by Izanami on 01/12/13, 06:23 pm

avatar

Wiek : 20 lat
Status społeczny : arystokrata
Stan cywilny : panna
Profesja : ninja

http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116 http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/

Zobacz profil autora Powrót do góry Go down

Re: Eiko

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach