Chiyo

Chiyo

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Chiyo

Pisanie by Gość on 01/12/13, 02:58 am

Imię i nazwisko: Chiyo Mazaki
Wiek: 18 lat
Profesja: gejsza
Status: maiko
Wygląd: Młodość sama w sobie jest urodziwa jak to mawiają, a Chiyo korzysta na tym, że jest młoda, a co za tym idzie ma delikatną, jeszcze dziewczęcą urodę na którą nie jeden chętny kandydat by się znalazł. Sama jeszcze nie do końca umie wykorzystywać swoje wdzięki, częściej spłonie rumieńcem, ale uczy się... w końcu to również element jej nauki. Jest dość drobną osobą, mierzy trochę ponad metr pięćdziesiąt i jeśli urośnie jeszcze to co najwyżej kilka centymetrów. Niski wzrost i drobna budowa ciała uczyniły z nią małego chochlika, który za każdym razem musiał podskakiwać, żeby go zauważono. Co za tym idzie nigdy nie miała długich nóg ani nawet wyraźnych zaokrągleń, ot... niby wszystko na swoim miejscu, ale z drugiej strony wszystkiego było trochę za mało. Idąc na górę, może się pochwalić czarnymi długimi włosami, zwykle plecionymi w koka, które rozpuszczone sięgają jej aż za pas. Oprócz wciąż niezwykle dziewczęcego wyglądu jej urodę podkreślają dość duże, piwne oczy. Usta, choć może nie są pełne jakby sobie życzyła to podkreślone krwistoczerwonym kolorem odgrywają swoją rolę wyśmienicie. Chiyo samym wyglądem budzi swoje zaufanie, nie raz nawet współczucie biorąc pod uwagę to jak drobniutka i szczupła jest. Ma też niebywale jasną cerę, chociaż to i tak nie ta biel, którą uzyskuje się przez białą maskę.
Charakter: Jak na dopiero uczącą się gejszę wciąż się rozwija, więc poniekąd stara się dostosować swój charakter do swojego zajęcia. Nie umie jeszcze zachowywać się w pełni "towarzysko", dopiero pracuje nad pewnością siebie i nad odpowiednimi zdolnościami konwersacji, zabawiania rozmową. Pozwala to wciąż zachować jej naturalność, troszkę nawet dziecięcą niewinność i przede wszystkim szczerość. Chiyo ma dość łagodne usposobienie, nie stara się jeszcze w żaden sposób rywalizować, choć może się to wkrótce zmieni. Nie ma twardego charakteru, bardziej delikatny, zna pojęcie zrozumienia, współczucia, radości i uczciwości. Wie, że w życiu można osiągnąć wiele, ale tylko kosztem ciężkiej pracy. Ten brak sztuczności sprawia, że łatwo zyskuje cudze zaufanie, choć równocześnie łatwo jej zaliczyć jakąś wpadkę w towarzystwie i nie zawsze potrafi się zachować stosownie do sytuacji. Nie brakuje jej również pokory, umie się uczyć na błędach, słucha starszych i zawsze znajdzie dla obcego życzliwe słowo. Nie jest na szczęście przy okazji męczennicą, umie się postawić i bronić swoich racji, choć w jej przypadku wygląda to najczęściej jak tupanie nóżką przez uparte dziecko. Nawet nadyma wtedy policzki przez co wygląda na jeszcze młodszą niż w rzeczywistości. Lubi spędzać czas wśród innych, nie jest typem samotniczki... chociaż nawet kiedy jest sama nie potrafi się nudzić, zawsze znajdzie sobie jakieś drobne zajęcie, choćby nie było ono nawet ulubionym.
Umiejętności: taniec, gra na shamisen, kaligrafia... ale tak naprawdę tylko taniec zajmuje u niej szczególne miejsce, bo chociaż gejsza musi być pod wieloma względami zdolna, to akurat w tym jednym kierunku Chiyo zdołała się wyróżnić dość pozytywnie.
Ciekawostki:
~ uwielbia zwierzęta, absolutnie wszystkie
~ pojawiają się głosy, że powinna być atotori
~ dostała w prezencie cudny wachlarz, który trzyma pod poduszką
~ ma kilkucentymetrową bliznę na biodrze
Historia:
Właściwie niewiele pamięta ze swojego dzieciństwa. Miała rodziców, którzy byli chyba szczęśliwi... nie pamięta tego dokładnie. Jedyny obraz jaki dość szczególnie utrwalił się w jej głowie to rodzeństwo - młodsza siostra, starszy brat i kolejna siostra, tym razem starsza. Ich twarzy nigdy nie zapomni. Nie żyli może w dostatku, ale układało się im na tyle by nie musieli drżeć o każdy dzień. Później przyszedł kryzys, Chiyo została wysłana do pracy w jednym z domu gejsz. Była to jednak praca dość ciężka dla dziecka, nie można powiedzieć by miała tam dobre warunki. Właśnie podczas wykonywania obowiązków "sprzątaczki" nabawiła się blizny na biodrze. Boleśnie to zniosła nie dlatego, że sama rana szczypała trochę przez kilka dni, ale bardziej z tego powodu, że stała się powodem kpin. Bo nigdy nie będzie tak ładna, nigdy nie zostanie gejszą, nikt jej nie będzie chciał. Dla małej dziewczynki takie piękne i pełne wdzięku kobiety jak gejsze były wzorem do naśladowania, więc dziecko przeżywało trochę te złośliwości jakie sobie na niej odbijano. W tym czasie starszy brat zdążył się usamodzielnić, a i najmłodszą latorośl rodzice łatwo i szybko wydali. Gdy Chiyo wróciła do rodzinnego domu zastały ją więc puste ściany, niegdyś wypełnione gwarem rodzeństwa. Matka rozchorowała się i wkrótce zmarła, a dorastająca dziewczynka przeniosła się z ojcem do ich dalekiej rodziny, która zaoferowała im wsparcie. Również dzięki finansowej pomocy sytuacja poprawiła się na tyle, że młoda mogła pójść do wymarzonego domu gejsz. Dość szybko zwróciła na siebie uwagę dość specyficznym urokiem, który malował się na tej jeszcze dziecięcej buźce. Miało to i dobre strony i złe... szczególnie gdy zaczęła odczuwać jak dokuczliwa może być zazdrość. W końcu były tu i panny o lepszym urodzeniu i bogatsze i bardziej zdeterminowane niż mała Chiyo. Mimo to dziewczynka nie przestała być sobą wciąż patrząc z podziwem na te piękne kobiety, które potrafiły oczarowywać wzrokiem i ruchem i dążąc uparcie do tego by stać się takim właśnie ich odwzorowaniem.
Multikonta brak
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Chiyo

Pisanie by Izanami on 01/12/13, 05:58 pm

Brak odnośnika do KP w profilu.
avatar

Wiek : 20 lat
Status społeczny : arystokrata
Stan cywilny : panna
Profesja : ninja

http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116 http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/

Zobacz profil autora Powrót do góry Go down

Re: Chiyo

Pisanie by Gość on 02/12/13, 02:38 am

Gotowe.
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Chiyo

Pisanie by Izanami on 02/12/13, 10:50 am

avatar

Wiek : 20 lat
Status społeczny : arystokrata
Stan cywilny : panna
Profesja : ninja

http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116 http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/

Zobacz profil autora Powrót do góry Go down

Re: Chiyo

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach