Społeczeństwo

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Społeczeństwo

Pisanie by Izanami on 04/02/13, 12:02 pm

CESARSTWO Rodzina cesarska sprawująca najwyższą władzę w kraju. W jej skład wchodzą:
  • Cesarz - głowa rodziny i całego państwa. Odpowiedzialny za politykę, gospodarkę, rodzinę i dobro kraju.
  • Cesarzowa - żona cesarza.
  • Synowie, córki - potomstwo cesarza. Przyszli dziedzice tronu. Najczęściej do tego wybierani byli mężczyźni. Córki wydawano za mąż za najwyżej postawionych szlachciców z bogatych rodzin.
  • Służba - do której zaliczają się pokojówki, kucharki, lokaje, ogrodnicy itd.. Są na usługach cesarskiej rodziny.
  • Ochrona - rolą jej jest zapewnienie bezpieczeństwa rodzinie cesarskiej. Do niej zaliczać się mogą samurajowie, żołnierze a nawet ninja, wynajęci i opłaceni przez członka rodziny cesarskiej.
SIEDZIBA
Główną siedzibą rodziny cesarskiej jest zamek znajdujący się w centrum miasta, otoczony wysokim murem. W nim także omawiane są sprawy związane z krajem i miastem. Siedziba ta mieści się w stolicy.

____________________________________________________

ARYSTOKRACJA
W skład arystokracji wchodzą bogate rodziny, niczym szlachta zajmująca najwyższe lub najważniejsze stanowiska w kraju. Tych rodzin może być kilka. Każda z nich słynie z jakiegoś dobytku bądź umiejętności. Każda z nich jest szanowana i bogaci się z tego co posiada.

SIEDZIBA
Siedzibami klanów są przeważnie wille lub duże domy. Niekiedy otaczane wysokimi murami. Miejsca ich zamieszkania mogą być w każdej części kraju, niekoniecznie mieszcząca się w mieście.

KLANY
W każdym z klanów, najwyższa funkcję zazwyczaj spełnia mężczyzna. Kobieta spełnia drugorzędną rolę. W większości klanów arystokratycznych, w zależności od tego jak bardzo są szanowani w społeczeństwie i jak wiele posiadają bogactwa, mogą pozwolić sobie na posiadanie własnej służby, czy ochrony.

W przypadku shinobi, klany mają zupełnie inne zasady i tradycje. W ich przypadku niekoniecznie władzę sprawuje mężczyzna. Czasami jest tą osobą kobieta. Ich siedzibami są przeważnie ukryte w przyrodzie wioski, wybudowane przez nich samych.

____________________________________________________

MIESZCZANIE
Pozostałe klasy społeczeństwa. Średnio zamożni i bieda. Mimo zróżnicowań, każdy w jakiś sposób przyczynia się do rozwoju miasta i kraju. Każdy sprawuje swój zawód tak dobrze jak tylko potrafi. Między innymi medycy, rzemieślnicy, piekarze, artyści.

SIEDZIBA
Jak każdy mieszkaniec, zajmuje swoje terytorium w mieście lub na wiosce. Dziedzicząc po rodzicach lub dziadach posiadłość lub gospodarstwo, bądź decyduje na samodzielne wybudowanie się. Istnieją jednak też tacy, którzy nie posiadają swojego stałego miejsca zamieszkania, zwani są wówczas wędrowcami, podróżnikami.
avatar
Izanami

Wiek : 20 lat
Status społeczny : Ninja - Chunin
Stan cywilny : panna

Zobacz profil autora http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach