Najważniejsze miejsca

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Najważniejsze miejsca

Pisanie by Izanami on 04/02/13, 11:51 am

EDO
Stolica Japonii (dzisiejsze Tokyo). Zamieszkana przez mieszkańców jest głównym miejscem, w którym znajduje się zamek cesarza i jego rodziny. To w tym mieście są podejmowane różnego rodzaju sprawy związane z krajem i nie tylko. Najwięcej przewija się tutaj turystów i samurajów. Można by rzec, że miasto jest kierowane bardziej politycznie.

KYOTO
Miasto gejsz. Jedno z nielicznych w którym najwięcej można spotkać właśnie te piękne artystki skrywające swoje prawdziwe ja pod białym makijażem i pięknym kimono. Kyoto żyje przede wszystkim z rozrywki i dobrej zabawy, po ciężkim dniu pracy. Nie zabraknie tutaj przyjemnych miejsc jak herbaciarnie czy teatry. Miasto daje większy nacisk na przyjemność i kulturę.

OKIYA
Miejsce zamieszkania maiko i gejsz. Kobieta, a raczej dziewczynka, musi przejść akceptację przez okasan (matkę) aby muz zamieszkać i podejmować naukę w byciu gejszą. Właścicielka owego domu opłaca jej utrzymanie i szkolenie, jednak gejsza swoją pracą musi ten dług spłacać tak długo aż wyjdzie na czyste konto.
Okiya nie jest miejscem pracy gejsz. Pracują one w herbaciarniach zwanych ochaya. Gdy gejsza spłaci swoje finansowe zobowiązania wobec okiya, powstałe gdy była maiko, zazwyczaj wybiera niezależne miejsce zamieszkania.
Dom gejsz to przykład struktury o charakterze matriarchalnym, w którym nie ma miejsca dla mężczyzn. Jeśli gejsza ma stałego partnera, musi wyprowadzić się z okiya. Okasan może zaadoptować gejszę. Zyskuje ona wówczas przywilej stałej rezydentki domu. Jej długi wobec okiya zostają anulowane, ale jednocześnie całość jej dochodów przechodzi na utrzymanie domu.

TEATR KABUKI
Rozwój kabuki został zapoczątkowany przez kobiety. Aktorki grały zarówno role męskie, jak i żeńskie w komicznych sztukach o życiu codziennym. Na fali tego sukcesu, szybko powstały konkurencyjne grupy i tak narodziło się kabuki, jako taneczna sztuka wystawiana przez kobiety. Ten rodzaj teatru natychmiast zyskał ogromną popularność.  Duża część popularności kabuki w tym okresie wiązała się z rubasznymi, sugestywnymi występami wielu naśladowców. Aktorki te często były dostępne jako prostytutki, a część męskiej widowni, która mogła sobie na to pozwolić, swobodnie korzystała z usług tych kobiet.
Niestety w czasach Tokugawów, występy kobiet na scenie zostały zabronione. Miejsce ich zajęli mężczyźni, którzy podejmowali się odgrywania także ról żeńskich. Największy nacisk nadawano na akcje sceniczne niż taniec, który w przypadku kobiet był głównym elementem pokazu. Tak samo jak we wcześniejszym kabuki kobiecym, tak i w tym przedstawiane są różne sceny związane nawet z prostytucją. Młodzi mężczyźni czasami nie mają w swoim aktorskim życiu łatwo, kiedy dochodzi do sytuacji, gdzie dwie osoby są wstanie się o niego pobić. Przypadki te miały już miejsce.

SZKOŁA SAMURAJÓW
Jedna jaka została utworzona na forum, na potrzeby szkolenia młodych mężczyzn. Przeważnie młodzi doświadczają nauki od swoich ojców czy dziadów w domach rodzinnych czy też na terenach cesarstwa, w przeznaczonym do tego placu. Nie potrzeba przechodzić żadnego wstępnego egzaminu na wojownika. Samo doświadczenie życiowe i przestrzeganie podstawowych zasad, pozwala na sprawdzenie, jak blisko jest zostania samurajem. O tym, czy na takiego się nadaje, decyduje jego mistrz.

UKRYTE WIOSKI
Miejsca zamieszkane przez ludzi o specjalnych zdolnościach, wyszkolonych przeważnie tylko w celu zabijania. Ich miejscami są przeważnie małe wioski zakładane przez szanowaną osobę wśród rodziny i która chce doprowadzić do rozwoju klanu. Wybierane są miejsca w skałach, za wodospadem, w gęstym lesie, czy ciemnych jaskiniach. Ich domy budowane są w sposób zlewający się z otoczeniem tak, aby nikt nie był wstanie spostrzec, czy to jest dom czy skała.
Ukryte wioski są tajemnicą i drogą znaną tylko ich mieszkańcom. Nikt nie może nikomu niepowołanemu zdradzać takich informacji, a raczej nie powinien.
avatar
Izanami

Wiek : 20 lat
Status społeczny : Ninja - Chunin
Stan cywilny : panna

Zobacz profil autora http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach