Shogun

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Shogun

Pisanie by Izanami on 10/01/14, 08:03 pm

SHOGUN
    Był najwyższym stanowiskiem, jakie śmiertelnik mógł osiągnąć w Japonii. Słowo to oznacza tytuł najwyższego wojskowego dyktatora. Tylko Jego Cesarska Wysokość, władający cesarz, Boski Syn Niebios, który żył w odosobnieniu z Cesarską Rodziną w Kioto, mógł go przyznać. W parze z mianowaniem na shoguna szła absolutna władza - cesarska pieczęć i mandat. Shogun rządził w imieniu cesarza. Cała władza pochodziła od cesarza, gdyż jego ród wywodził się bezpośrednio od bogów. Władca był czczony jako bóstwo, ponieważ pochodził w prostej linii od bogini słońca Amaterasu, która ze sklepienia niebieskiego stworzyła wyspy Japonii. Z mocy boskiego prawa do władającego cesarza należała cała ta ziemia, a władał on i miał posłuch absolutny. W praktyce jednak od ponad sześciu wieków prawdziwa władza spoczywała poza cesarskim tronem. W rękach shoguna.

[Źródło: powieść "Shogun" James Clavell]
SIEDZIBA
Przeważnie osiedla się najbliżej cesarza. Jako iż cesarz urzęduje w Edo, tak i tam można znaleźć siedzibę shoguna. Częściej mogą bywać nim jego prywatna posiadłość.

UBIÓR
Shogun nosi zazwyczaj wystawne kimona, jako osoba o najwyższym statusie społecznym. Zatem nie problem rozpoznać go wśród tłumu ludzi. Przy sobie zawsze nosi katanę i wakizashi.

SZKOLENIE I BROŃ
Rozpisywać się tu nie ma co, ponieważ ich wiedza i umiejętności walki oraz posługiwania się bronią, są bardzo podobne do samurajskich. Większy nacisk nakładano na umiejętności dowództwa, taktyki i dyplomacji.

DZIEDZICZENIE
Funkcja shoguna była dziedziczna. Po śmierci shoguna lub jego abdykacji, funkcja przechodziła na jednego z jego synów (jeżeli posiadał kilku). Shogunem można było zostać w dowolnym wieku.

UWAGA! Ranga Shoguna zostaje przypisana pod grupę Samuraja. Jako że Shogunem może być tylko jedna osoba, nie ma sensu tworzenia specjalnie dla niego grupy.

Shoguna wybrać może Administrator, zaś fabularnie - Cesarz.
W związku z początkiem forum, Shogun zostaje automatycznie zaakceptowany przez admina, w celu dalszego rozwoju fabuły.

_________________________
Opracowane dzięki pomocy Naoji'ego.
avatar
Izanami

Wiek : 20 lat
Status społeczny : Ninja - Chunin
Stan cywilny : panna

Zobacz profil autora http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach