UBIÓR I OZDOBY

UBIÓR I OZDOBY

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

UBIÓR I OZDOBY

Pisanie by Izanami on 06/01/14, 09:36 pm

GETA - drewniane obuwie japońskie przypominające chodaki, noszone do tradycyjnych strojów japońskich, takich jak kimono czy yukata, a także do współczesnych ubrań podczas gorących miesięcy letnich.

HAKAMA - bardzo szerokie spodnie, element tradycyjnego stroju japońskiego. Pierwotnie noszona była jedynie przez mężczyzn, w dzisiejszych czasach także przez kobiety. Zapewniają także swobodę ruchów w walce. Zakłada się ją na kimono bądź keikogi, używając do tego celów czterech pasów zwanych himo. Dwa dłuższe himo przymocowane z przodu hakamy przewiązuje się dwukrotnie dookoła siebie i wiąże na wysokości brzucha. Tylne pasy przekłada się pod obi i splata z przodu.

HAORI - rodzaj japońskiego płaszcza z długimi rękawami (czasem bez) noszona aby przykryć keikogi albo jogi.

KANZASHI - japońska ozdobna szpila do włosów, noszona zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety.

KEIKOGI - strój treningowy, składający się z bluzy i spodni. Keikogi sięga mniej więcej do połowy uda, nosi się je na spodnie i po założeniu lewą połą na prawą przewiązuje się obi i niekiedy zakłada hakamę.

KIMONO - tradycyjny ubiór japoński.

OBI - rodzaj pasa, służący do przepasywania tradycyjnych japońskich kimon i keikogi męskich oraz damskich.

TABI - tradycyjne, sięgające kostki japońskie skarpety z osobnym palcem. Są noszone do tradycyjnych japońskich strojów, takich jak kimono, razem z tradycyjnym japońskim obuwiem (zōri lub geta). Tabi są noszone zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety.

YUKATA - rodzaj lekkiego stroju (kimona), wykonanego z bawełny, używanego w dawnych czasach w Japonii jako strój domowy i kąpielowy, przy udawaniu się do publicznej łaźni (furo).
avatar

Wiek : 20 lat
Status społeczny : arystokrata
Stan cywilny : panna
Profesja : ninja

http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116 http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/

Zobacz profil autora Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach