Klan Kitsune

Klan Kitsune

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Klan Kitsune

Pisanie by Gość on 26/12/13, 08:33 pm


Nazwa klanu: Kitsune
Założyciel klanu: Utakata
Grupa: Samuraje

Zasady jakimi się kieruje: Oddanie własnemu klanowi, spryt i siła.
Nastawienie do innych klanów i społeczeństwa: Nieufność.
Członkowie rodziny:

  • Kao
  • Akatsuki (kuzyn i generał wojsk Kao)
    ~ Zamknięte

Inne osoby przynależące do klanu:
Służba

  • aktualnie brak (NPC)

Samuraje

  • aktualnie brak (NPC)

Opis i Historia:
  Nie wiadomo dokładnie kiedy zrodził się ród Kitsune jako struktura klanu, co wskazuje na jego wiekowość. Jest to klan spowity wieloma niedopowiedzeniami, których nikt nie starał się naświetlić, bo i po co. Ostatnie wzmianki sprzed około trzystu lat, mówią o Wielkim Utakata, samuraju który podobno pił krew swych wrogów, był oszalały z powodu jakowejś tragedii, na którą również padł mrok zapomnienia, i nikt już dziś nie pamięta, jedynie legendy rodzące się jak grzyby po deszczu w świadomości wieśniaków.
  Dość przejrzysta wiedza o klanie Kitsune, nastaje wraz z wstąpieniem na piedestał władzy syna Utakaty, Kitsune Matsuo. Był on daimo, wnoszącym wiele w swą małą ojczyznę, prefekturę Iwate. Po zawarciu sojuszy z okolicznymi klanami mógł skupić się na rozbudowie, i umocnieniu pozycji swego klanu. Górzyste tereny nie były łatwe do okiełznania, toteż zwrócono się miast ciężkiej uprawie ziemi, ku rybołówstwie który mógł w bieżącym czasie trwać w najlepsze. Klan jednak nie rozwijał się dostatecznie szybko, do tej pory skupiony jedynie na czerpaniu z wojen, wszelkich zysków. Ocalenie objawiło się w największej wadzie klanu Kitsune, bowiem w górach tak nieprzychylnych uprawie rolnictwa, odkryto pokłady złota. Wzmocnienie armii i budowa niewielkiej floty wywyższyło Kitsune ponad inne klany. A dzięki doświadczeniu wojennemu jakie posiadali Kitsune, oraz niezrównanej pod względem liczebności i wyposażenia armii, Matsuo stał się namiestnikiem armii cesarskiej.  
  Matsuo miał dwóch synów, Dosu oraz Manabu. Dosu był pierworodnym, więc to on miał przejąć po ojcu władzę w klanie, wraz z urzędem, zaś młodszy od niego Manabu został oddany pod opiekę klasztoru, by spędzić życie jako mnich. Po kilkunastu latach Matsuo zmarł, i tak jak nakazywał zwyczaj władza została oddana starszemu Dosu.
Nastał czas walk, Dosu okazał się bardzo żywiołowym przywódcą, nawet jak na charakter Kitsune, a poddani widzieli w nim przyszłą reinkarnację jego dziadka. Na wieść o wojnie toczonej przez swój klan, Manabu zbiegł z klasztoru buddystów, by przyłączyć się do swego brata, i poprowadzić jego wojska w czasie walk. W jednej z bitew, lider dostał się do niewoli, i wedle zwyczaju popełnił seppuku. Władza została przekazana Manabu, który wiedziony rządzą zemsty wynajął ninja, ci pod osłoną nocy zabili wrogiego przywódcę. Zaś rankiem ciało wrogiego klanu, pozbawionego głowy, poddało się pod naporem klanu Kitsune.
  Mijały lata, Manabu tak jak jego brat i ojciec stał się namiestnikiem armii cesarza, którego darzył wzajemną przyjaźnią. Mieli nadzieję że kiedyś połączą swe rody, a gdy Manabu miast męskiego potomka spłodził dziewczynkę, to stało się jasne. W końcu cesarz obwieścił kto zostanie przypuszczalnie wydany za jego najstarszego syna, Manabu poczuł że cesarz się od niego oddala, musiał działać, inaczej pozycja jego klanu by spadła.
  Wiele dłoni przyjęło złoto gór klanu Kitsune, wiele osób chciało zachwiania równowagi w państwie, licząc że będzie to dobry grunt by ugrać coś dla własnego klanu. Kitsune jako że poprzez stanowiska zawiązane z armią mieli dostęp do bezpośredniego otoczenia cesarza, podali mu truciznę przed snem. Walka z gwardią przyboczną trwała krótko, flota Manabu stanęła w porcie. Jednak znaczna część cesarskiego rodu zbiegła, w niewyjaśnionych okolicznościach.
  Manabu niedługo po tym zmarł, przekazując władzę swej jedynej następczyni, Kao.
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach