Hoffman Moritsu

Hoffman Moritsu

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Hoffman Moritsu Empty Hoffman Moritsu

Pisanie by Gość 25/12/13, 08:58 pm

Dane osobowe:
Imię i nazwisko: Hoffman Moritsu
Wiek:15
Profesja: Samuraj
Status: Samuraj
Wzrost: 180cm
Aparycja: Wysoki,przeciętna masa ciała. Długie, fioletowe włosy sięgające pasa, fioletowe oczy.
Ubrany jest w hakamę oraz keikogi, lecz w wewnętrznych częściach ubrania, znajdują się pojedyncze sznurki na których można zaczepić przedmioty jak noże w nogawkach i rękawach oraz rozmaite przedmioty w keikogi. Do tego dwie przewiązane torby przez oba ramiona na ukos.
Obrazek do którego Hoffman jest podobny:
Hoffman Moritsu Gakupoasdukevenomania


Charakter:


Hoffman jest człowiekiem poważnym, chcąc zachować maniery przed nieznajomymi lecz ze znajomymi mu ludźmi często śmieje się i wygłupia choć też nie zawsze. Myśli trzeźwo i nie poddaje się emocjom co sprzyja dobremu myśleniu w walce. Hoffman wychodzi bowiem z założenia, iż należy walczyć umysłem, a nie ciałem. Jest stoikiem, nigdy się nie denerwuje co jest jednym z jego ważniejszych atutów. Kolejnym ważniejszym atutem jest jego wręcz przesadne zdyscyplinowanie. Ostro krytykuje głupotę i bezmyślność, wręcz wyśmiewa lecz samego siebie stawia w najgorszym świetle. Ma tendencje do przechodzenia ze skrajności w skrajność przez co wszystkie swoje wady stara się zastępować przesadnym przeciwieństwem. Zatem by nie popaść w pychę, której nie znosi, często przesadnie krytykuje samego siebie. Jest szlachetny, a zarazem stanowczy, sprawiedliwy i surowy. Odważny, wręcz narwany ze względu na to jak bardzo uwielbia walkę. Lecz mimo jego narwania rozważa swoje ruchy, bowiem zawsze pasjonowała go strategia wojskowa. Hojny, zazwyczaj szczery, chętnie niesie pomoc innym, którzy jej potrzebują, jeśli dana sytuacja mu na to pozwoli. Bez wahania odda swoje życie za coś w co wierzy. Nie lubi przechwalania się zatem stara się obniżyć to do minimum poprzez skromność. Dlatego też w poważniejszym towarzystwie nie odzywa się niepytany. Uwielbia psychologię. Poznawanie zakamarków umysłu ludzkiego jest czymś co bardzo lubi, a co za tym idzie, bardzo lubi przebywać z innymi ludźmi i rozmawiać lecz samotność mu nie przeszkadza. Uprzejmy, kulturalny, zachowuje maniery, nawet podczas walki z osobą którą nie darzy pozytywną opinią, wręcz wyrafinowany, na swój sposób. Romantyk, kocha kobiety nawet nieco za bardzo komplementując i uganiając się za każdą, która mu się spodoba. Jego nawyki często budzą zdziwienie u innych. Przyjazny w stosunku do innych, nie rzuca pustych słów na wiatr, zawsze dotrzymuje obietnic choćby miał zapłacić za to wysoką cenę, bowiem Honor jest dla niego najważniejszy. Bardzo dosadny, nawet można powiedzieć że za bardzo, swym zdrowym rozsądkiem i myśleniem na ,,chłopski rozum" często zraża do siebie innych,a także swoimi poglądami które to większość w najlepszym wypadku uważa za dziwne, a często wyśmiewa. Nigdy nie ocenia książki po okładce i sam stara się wykorzystywać takie myślenie u innych, bowiem Hoffman stara się nie wyróżniać wychodząc z założenia iż ,,Sztuką wojny jest zaskoczenie przeciwnika". Lecz i tak dwiema najważniejszymi wartościami kierującymi jego życiem jest duma oraz honor. W obronie tych dwóch wartości z radością odda życie.


Przyzwyczajenia i upodobania:


Uwielbia walkę, przez co dużo trenuje oraz zwiększać swą wiedzę na różne tematy przez co staje się coraz silniejszy. Najbardziej pomijając walkę lubi on bowiem psychologię. Lubi również wypić i dlatego też zawsze ma na czarną godzinę swoją manierkę lub kilka z jego ulubionymi trunkami jak sake, choć nie przeszkadza mu to w trzeźwym myśleniu, a także wykonywaniu rozmaitych czynności, chociażby wymagających precyzji.
Uwielbia on także często porozmyślać nad wszelakimi rzeczami, jak chociażby nad swymi czynami, o otaczającym go świecie... Jest człowiekiem bardzo leniwym, wręcz leniwym do bólu. Uwielbia rozkoszować się odpoczynkiem. Ruszenie chociażby ręką często sprawia mu problemy ze względu na niechęć do robienia czegokolwiek.


Historia:

Hoffman przybył do Japonii zza granicy kiedy jeszcze był dzieckiem. Nie wie skąd pochodził, ani też kim byli jego rodzice. Jest zwykłym, szarym uczniem szkoły Katori Shinto Ryu założonej przez Musashiego Miyamoto. Z wielkim zapałem uczy się tam sztuki walki oraz drogi samuraja. Dorywczo pracuje w różnych miejscach na swoje utrzymanie. Nie ma konkretnych planów na przyszłość. Stara się żyć z dnia na dzień, podążając za wiernie przestrzeganymi ideałami.


Umiejętności:
Sztuki walki:
- Kendo
- Iaido
- Naginata-do
- Kyudo
- Jujitsu

Posługiwanie się bronią:
- Bokken
- Katana
- Wakizashi
- Tanto
- Naginata
- Tessen

Inne:
- Dyplomacja
- Taktyka
- Dowództwo
- Jazda konna
- Posługiwanie się łukiem
- Medytacja


Ostatnio zmieniony przez Hoffman Moritsu dnia 26/12/13, 01:07 am, w całości zmieniany 1 raz
avatar
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Hoffman Moritsu Empty Re: Hoffman Moritsu

Pisanie by Izanami 26/12/13, 12:38 am

Po rozmowie z Tobą na czatboxie, wyszło na to, że nie rozumiesz opisanych tutaj zasad.
Nie wiem też, skąd wymyśliłeś sobie wzór na KP, skoro tutejszy, przedstawia się następująco:
Kod:
[b]Imię i nazwisko:[/b]
[b]Wiek:[/b]
[b]Profesja:[/b]
[b]Status:[/b]
[b]Wygląd:[/b]
[b]Charakter:[/b]
[b]Umiejętności:[/b]
[b]Ciekawostki:[/b]
[b]Historia:[/b]
[b]Multikonta[/b]
Poza tym, we wzorze KP masz podaną ilość wymaganej ilości zdań oraz to, co powinno zostać uwzględnione w opisie wyglądu. U Ciebie brakuje podania dokładnego wzrostu postaci.

Nie trudno sprawdzić, czego nie umieściłeś. I prosiłabym, abyś nie zmieniał nazw podanych pól do wypełnienia.

Drugą najważniejszą rzeczą, jest przeczytanie regulaminu. Twierdzisz, że przeczytałeś, ale nie uzupełniłeś tego, co tam było zawarte. Zatem przeczytaj punkt 7. regulaminu postaci fabularnej.

Na obrazek, jest przeznaczone specjalne pole w profilu, zwane emblematem, gdzie można wstawić zdjęcie jako wizerunek postaci. Nie trzeba owego zdjęcia zamieszczać w KP.

Historia - za krótka. Według mnie, napisana na odwal, byle by była.

Umiejętności u Ciebie wyglądają jak skopiowane z tematu. Masz wybrać kilka, które będą się mieściły w granicy 8-10. A że Twoja postać jest 15 latkiem, to jak mi wyjaśnisz znajomość tylu sztuk walki i władania tyloma rodzajami broni a także opanowaniem pozostałych umiejętności?

Nie bardzo lubię, kiedy ktoś swoją kartę postaci kopiuje z poprzednich for. Rozumiem, że jeżeli ktoś swoją postać bardzo lubi to przerobi ją tak, aby dopasować do realiów panujących na danym forum. Tylko, że u Ciebie wygląda to tak, jakbyś po prostu ją kopiował i tyle.
Może lepiej napisz kartę od nowa.
Izanami
Izanami

Wiek : 20 lat
Status społeczny : arystokrata
Stan cywilny : panna
Profesja : ninja

https://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116 https://kikunohana.forumpl.net/ https://kikunohana.forumpl.net/ https://kikunohana.forumpl.net/

Powrót do góry Go down

Hoffman Moritsu Empty Re: Hoffman Moritsu

Pisanie by Gość 26/12/13, 01:05 am

[quote=Izanami]
Imię i nazwisko:
Wiek:
Profesja:
Status:
Wygląd:
Charakter:
Umiejętności:
Ciekawostki:
Historia:
Multikonta
[/quote]

Wszystko to zostało umieszczone w karcie postaci. Nie ma jedynie wzrostu ale skoro tak bardzo Ci na nim zależy to już to poprawiłem. Choć prawdę powiedziawszy nie sądzę, żeby miało się to do czegokolwiek przydać.

[quote=Izanami]
Nie trzeba owego zdjęcia zamieszczać w KP.
[/quote]

Nie trzeba, czyli można. Skoro można to je umieściłem.

Historia za krótka. Okej, poprawię.

Umiejętności mieszczą się w granicy 8-10, bo dla przykładu ,,Kendo" uczy władania Kataną i Bokkenem. Mogę równie dobrze wywalić pole ,,posługiwanie się bronią", a reszta rozumie się sama przez się, przez uprawiane sztuki walki.
Poza tym, nikt nie napisał, że we wszystkich mam najwyższy stopień wtajemniczenia więc będąc 15-sto latkiem nie jest to rzecz trudna do osiągnięcia.

Z tego co wiem kopiowanie w ten sposób nie jest zakazane. Chyba, że gdzieś to przeoczyłem. Jeśli faktycznie tak jest, to napiszę ją od nowa.

avatar
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Hoffman Moritsu Empty Re: Hoffman Moritsu

Pisanie by Izanami 26/12/13, 01:14 am

Napisz kartę od nowa, dostosowując się do podanego wzoru. Tej nie akceptuję.
Temat zamykam i przenoszę do archiwum.
Izanami
Izanami

Wiek : 20 lat
Status społeczny : arystokrata
Stan cywilny : panna
Profesja : ninja

https://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116 https://kikunohana.forumpl.net/ https://kikunohana.forumpl.net/ https://kikunohana.forumpl.net/

Powrót do góry Go down

Hoffman Moritsu Empty Re: Hoffman Moritsu

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach