Sayuri

Sayuri

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Sayuri

Pisanie by Gość on 11/12/13, 09:34 pm

Imię i nazwisko:
Prawdziwe imię dziewczyny to Ocha Honja. Jednak z racji tego, że została sprzedana do domu gejsz, nadano jej nowe imię, z którym nigdy nie powinna się rozstawać, no chyba że ktoś ją wykupi. Sayuri. Dzięki temu, dziewczyna mogła zapomnieć o swojej dość smutnej przeszłości.
Wiek:
Młodziutka, ma zaledwie szesnaście lat i wchodzi w wiek odpowiedni do sprzedania swojego mizuage.
Profesja:
Gejsza
Status:
Maiko
Wygląd:
Jest niziutką i drobniutką dziewczyną, mierzy sobie zaledwie 148 centymetrów. Mimo tego, nadrabia swoją urodą, delikatnością oraz skromnością. Bladziutka, idealnie zaokrąglona twarzyczka o kształcie lilii. Naturalnie, lekko zaróżowione policzki, które dodają jej kobiecości i powabności. Duże, modre oczy o kolorze błękitnego nieba. Ponoć, taki kolor oczu wśród Japonek zdarza się bardzo rzadko i zwiastuje nieszczęście w życiu ich nosicielki (przesądy, silnie zakorzenione w tradycji japońskiej, w którą wierzy mała Ocha). Czarne, długie rzęsy, idealnie podkreślające piękne oczy. Malutki, kraśny nosek, pasujący do twarzy. Usta pełne, o kolorze malinowym. Czarne, lśniące włosy, które po rozpuszczeniu, sięgają dziewczynie za pośladki. Są jej słabością i bardzo o nie dba, chcąc by były najpiękniejsze w całym okiya.
Mimo swojego drobnego wzrostu, nadrabia urodą. Szczuplutka, ale jest co przytulić, bowiem nie ma samych kości i skóry. Wcięcie w talii. Drobne, jędrnie sterczące piersi. Zgrabne, powabne nóżki.
Kiedy się porusza, stawia bardzo malutkie kroczki, nóżka za nóżką, delikatnie kręcąc przy tym biodrami, jakby chciała skusić swojego przyszłego mężczyznę. Zawsze spoziera na nich spod długich rzęs, posyłając im tajemnicze, ukradkowe spojrzenia.
Charakter:
Skromna dziewczyna, nie przechwalająca się swoją urodą. Stara się żyć w zgodzie z innymi gejszami, choć wie doskonale, że musi z nimi konkurować. I wcale od tego nie ucieka. Nie zabiera im ani klientów, ani rzeczy, którymi został obdarowane przez mężczyzn, woli pokonywać je swoim wrodzonym urokiem, wyćwiczonym tańcem i sztuką uwodzenia. Cicha woda, która jeśli trzeba, potrafi wybuchnąć niczym prawdziwy wulkan. Początkowo, w rozmowie z mężczyzną, wydaje się być nieśmiała, zagubiona, posyła ukradkowe spojrzenia, czasem "przypadkiem" dotknie kolana klienta. Dopiero z czasem zaczyna się bardziej otwierać, stopniowo prezentując swoje wrodzone jak i wyćwiczone walory, jakimi powinna prezentować się każda gejsza. Często się śmieje i uśmiecha. Nigdy nie można zastać ją płaczącą cichutko w kąciku, bowiem postanowiła sobie, że nigdy nie będzie płakać z żadnego powodu. Poza tym, rozpłynąłby jej się makijaż, a jako gejsza, nie może sobie na to pozwolić.
Zna niemalże każdą sztuczkę, jaką można zastosować, by zdobyć mężczyznę. Stara się dążyć do perfekcji, by zadowolić zarówno samą siebie, jak i okasan. Przecież zawdzięczała jej naprawdę sporo. Gdyby nie ona, wylądowałaby na brudnej ulicy i skończyła nie lepiej niż oiran.
To inteligentna dziewczyna, która potrafi prowadzić ożywioną rozmowę, bawić klientelę, dotrzymywać im towarzystwa. Mimo, że jest kobietą, pragnie czegoś więcej od życia, niż tylko służenie mężczyznom czy życie w okiya. Jej największym marzeniem jest opuszczenie tego miejsca i poznanie kogoś, z kim mogłaby uciec. Zakazana miłość, smakuje przecież najlepiej. A z racji tego, iż to wciąż młode dziewczę, jej serce tym bardziej staje się niespokojne i wyczekuje na zjawienie się "tego odpowiedniego".
Umiejętności:
- klasyczny taniec japoński
- gra na instrumencie muzycznym (shamisen)
- chanoyou
- recytowanie literatury japońskiej
- prowadzenie ożywionej, ciekawej rozmowy, którą potrafi przekonać do siebie innych ludzi - dzięki temu szybciej nawiązuje lepsze kontakty między ludzkie
Ciekawostki:
- ma starszą siostrę - Eiko, ale nigdy jej nie wiedziała
- ma słabość do pięknych rzeczy, ale z racji tego, że jej nie stać, lubi je podziwiać
- jest niewinna niczym łza - nietknięta przez żadnego mężczyznę
- uwielbia sama czesać swoje włosy (byle tylko nikt jej na tym nie przyłapał)
- do dziś nie może przywyknąć do białego pudru, jakie musi nakładać na skórę
- nie znosi spać w fryzurze, bo ciągle gdzieś coś ją uciska
- delikatne, brązowe znamię, w kształcie kwiatu lotosu na lewą piersią
- boi się wody
- jej największym skarbem jest mały, ozdobny grzebyczek, który należał do jej starszej siostry - spuścizna po dziewczynie
- uwielbia drzewa wiśni i motyle
Historia:
Dziewczyna urodziła się w małej, biednej wiosce. Przyszła na świat dość nieoczekiwanie, bardziej jako niechciane i niekochane dziecko swoich rodziców. Spodziewali się chłopca, który wreszcie pomógłby im przy ciężkiej pracy na plantacji ryżu. Jednak pojawiła się kolejna dziewczynka, gęba do wyżywienia, za którą trzeba będzie jeszcze zapłacić jej mężowi. Matka dziewczynki odtrącała ją, traktując dość przedmiotowo. Zmuszała do cięższej pracy, niż pozostałe rodzeństwo. Jednak mimo tego, dziewczynka wciąż pozostawała urocza, o delikatnej, bladej skórze, jakby promienie słoneczne w ogóle do niej nie docierały.
Ocha uwielbiała swoje starsze rodzeństwo. Zresztą były to same dziewczynki, więc za plecami matki starały się sobie pomagać. To właśnie od nich, Ocha dowiedziała się o swojej starszej siostrze - Rei. I mimo, że nie miała okazji nigdy poznać siostry, pokochała ją całym swoim sercem. A przecież miłość małej dziewczynki jest bardzo niewinna.
Matka, dowiedziawszy się o kolejnej ciąży, postanowiła sprzedać swoją najmłodszą córkę do domu gejsz. Uczyniła z nią dokładnie to samo, co z samą Rei. Dzięki temu, Ocha czuła się znacznie bliższa sercu swojej starszej siostry, która nie zdawała sobie sprawy o jej istnieniu.
Dziewczynka, mając zaledwie sześć lat, dostała się do wielkiego okiya w Tokio. Początkowo była tam jedynie jako służąca, sprzątając pomieszczenia gejsz, zarabiających już na spłacenie swojego długu. Z czasem, za swoje zasługi, starania, sympatię onesan, która wzięła ją pod swoją protekcję, została wysłana do szkoły dla gejsz. Ocha bardzo się z tego ucieszyła, mając nadzieję, że jej życie wreszcie odmieni się na lepsze. Cóż, odmieniło się, ale nie koniecznie na lepsze. Czekało ją jeszcze więcej pracy, obowiązków, nauki tańca i gry na instrumencie. Wraz z wiekiem, rozwijała się także nieprzeciętna uroda dziewczynki, która już od dziewiątego roku życia, zaskakiwała zdolnością szybkiego przyswajania wiedzy. Najwyraźniej miała wrodzony talent do tańca, potrafiła pochwycić każde serce widza.
Czas mijał. Mała dziewczynka przemieniła się wreszcie w nastolatkę, która mogła zostać maiko, a wreszcie utalentowaną i pełnoprawną gejszą. Jednak nim to nastąpi, czekało ją jeszcze mizuage. Gdyby jeszcze wiedziała, co to znaczy...
Multikonta Owszem, do wiedzy administracji.
Gość
Gość


Powrót do góry Go down

Re: Sayuri

Pisanie by Izanami on 12/12/13, 12:09 am

avatar

Wiek : 20 lat
Status społeczny : arystokrata
Stan cywilny : panna
Profesja : ninja

http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116 http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/ http://kikunohana.forumpl.net/

Zobacz profil autora Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach