Regulamin

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Regulamin

Pisanie by Izanami on 29/06/10, 12:48 pm

REGULAMIN
 1. Szanujemy kolegów i koleżanki na forum. Wspieramy i pomagamy. Nie obrażamy, nie obwiniamy, nie przyznajemy na siłę swoich racji bez dowodów, a niektóre sprawy nawet przemilczamy. Jeżeli ktoś naruszy jeden z punktów zasad forum, niezwłocznie należy o tym powiadomić Administrację.
 2. Dozwolone są wszystkie możliwe powiązania między postaciami. W przypadku narodzin postaci fabularnych, przed ich porodami należy o sytuacji poinformować administrację.
 3. Zabronione jest traktowanie forum jako reklamę swoich stron, portali, blogów, gier, for itd. Od tego jest specjalny temat z wymianą bannerów.
 4. Zabronione jest spamowanie na forum oraz chatboxie.
 5. Chatbox jest miejscem rozmów między graczami. Prosi się o zachowanie odpowiedniej kultury i nie obrażania innych. Tym samym prosi się o nie używanie kolorów podczas pisania swojej treści. Wyjątek tu stanowi administracja, która może mieć coś ważnego do przekazania.
 6. Na chatboxie prosi się o nie spamowanie typu "kropkowania". Jeżeli nas wyloguje, ponownie możemy się zalogować. Żadnego kropkowania lub wstawiania znaków tego podobnych jak przecinek, cudzysłów czy inny, który nie będzie wnosił nic do wypowiedzi gracza. Za nieprzestrzeganie tego punktu, gracz będzie wykopywany z chatboxa. Nagminne łamanie tego punktu, może skończyć się banem na chatbox.  
 7. Cenzura. Nie jest zabroniona jeżeli chodzi o opisywanie współżycia, ale prosi się też oto, aby nie robić tego za często. Jak już, to proszę używać funkcję "spoiler". Przeklinać można tylko na fabule, traktując to jako zdenerwowanie swojej postaci np. na rozmówcę lub otoczenie.
 8. Administracja nie udziela odpowiedzi użytkownikowi na pytania, których odpowiedzi można znaleźć na forum. Dlatego prosimy pierw zapoznać się z interesującym nas wątkiem i dopiero pytać, jeżeli coś jest niejasne.


FABUŁA
 1. Najważniejsze o czym należy pamiętać, to że istnieje tutaj tylko jedna rasa - ludzie. Posiadają oni swoje umiejętności nabyte przez życie lub dziedziczone od przodków.
 2. Część informacji zawartych w dziale "Zwoje Wiedzy", nie podlegają ścisłemu trzymaniu się tego co zostało tam opisane. Dotyczy to przeważnie szczegółowego opisu grup: Samuraje, Shinobi, Gejsze. Są zasady, które można łamać. Dla przykładu: Kobieta samuraj.
 3. Jedną postacią możemy przebywać tylko w jednym miejscu. Jeżeli chcemy się przenieść do innego, należy najpierw opuścić obecny temat. Do tego używamy skrótu "z/t" (z tematu, oznaczany różnymi skrótami).
 4. Wszelkie NPCe na potrzeby naszej fabuły, można tworzyć w dowolnej liczbie. Np: służba zamku. Postacie te jednak wymagają akceptacji administracji, choćby w sprawdzeniu, czy nie posiadają za dużo umiejętności.
 5. Walki mogą dotyczyć dwóch lub więcej osób. Opisujemy je w trybie niedokonanym i pozwalamy przeciwnikowi na zadecydowanie czy otrzymał cios, czy go zablokował/uniknął. W przypadku problemów typu zgrywania nieśmiertelnego, nietkniętego, boga itp. można poprosić administrację lub mistrza gry o sędziowanie.
 6. Zabijanie postaci i stałe okaleczenia są dozwolone za zgodą gracza.
 7. Misje dla ninja mogą być przygotowywane przez osoby z rangą jonina lub mistrza gry w odpowiednim dziale. Chętni zgłaszają się do wzięcia w nich udziału. Misje mogą być fabularne lub poza fabularne.
 8. Awanse fabularne postaci, zależą od: aktywności gracza, decyzji jego mentora i oceny administracji za odgrywanie swojej postaci.


POSTAĆ FABULARNA
 1. Każdy nowy użytkownik, od dnia rejestracji na forum ma miesiąc czasu na napisanie swojej karty postaci.
 2. Nazwa konta musi być równoznaczna z imieniem, nazwiskiem, pseudonimem lub imieniem i nazwiskiem naszej postaci. Konta zawierające w sobie znaki, cyferki, pisane arafatką czy myślnikami - będą od razu usuwane.
 3. Prosi się o możliwość utrzymywania klimatu forum, w sensie nazywania swoich postaci. We wzorze kart postaci, zostały podane adresy stron, na których można znaleźć japońskie imiona i nazwiska.
 4. Nie zabraniamy tworzenia obcokrajowców, postaci pochodzących z innych krajów. Prosimy tylko o uwzględnienie w swojej karcie postaci informacji, jakim cudem nasza postać znalazła się w Kraju Kwitnącej Wiśni.
 5. Przy rejestracji prosi się o podawanie aktualnego adresu mailowego. Nim wyślecie potwierdzenie o rejestrację, sprawdzajcie nawet 5 razy, czy dobrze napisaliście.
 6. Avatar (zwany inaczej emblematem) jest wizerunkiem naszej postaci. Jego rozmiary nie mogą przekraczać 250px szerokości i 400 wysokości. Sygnatura, inaczej podpis graficzny, także ma swoje wymagania co do rozmiaru. Nie powinien być szerszy niż 400px i wysoki niż 200px. ZABRANIA SIĘ ustawiania obrazków dosłownie nagich i bez cenzury. Administracja ma prawo usunąć obrazek, nawet BEZ poinformowania gracza.
 7. Postać fabularną tworzymy z własnej wyobraźni i przemyślaną. Nie ściągamy żywcem z innych źródeł. Jedynie możemy od niej coś pożyczyć: imię, nazwisko, wygląd.
 8. Ilość posiadanych umiejętności przez naszą postać może wynosić dowolną liczbę. Pamiętajcie jednak, że karta nie zostanie zaakceptowana, jeżeli ktoś wypisze ich aż dziesięć, dwadzieścia czy nie wiadomo jak kosmicznie wiele.
 9. W profilu gracza, obowiązkowo muszą zostać uzupełnione pola o nazwie: karta postaci (ustawienie linku, przekierowującego do napisanej przez nas karty postaci), wygląd (włącznie z aktualnie noszonym ubiorem), status (inaczej ranga/zawód) oraz imię i nazwisko postaci. Osoba sprawdzająca kartę, MA PRAWO nie zaakceptować jej, jeżeli wymagane pola nie zostaną uzupełnione.
 10. W przypadku wybierania wyglądu postaci na nasz awatar, prosimy w miarę możliwości, trzymać się klimatu dalekiego wschodu. Wiadomo, że Japończycy posiadają czarne włosy i ciemne oczy. Nie pogniewamy się, jeżeli ktoś zrobi szatyna, bruneta, blondyna czy albinosa (obojętnie która płeć) o dowolnym kolorze oczu. Ale zastanówcie się nad jednym: Czy w wieku XVII, była możliwość farbowania włosów na fioletowo, niebiesko, czerwono, pomarańczowo itd.? To samo dotyczy przypadku tworzenia obcokrajowca.
 11. Multikonta są dozwolone pod warunkiem, że gracz będzie o nie dbał jak o swoje główne. Na chwilę obecną nie ma określonego limitu ich posiadania. Nie zabraniamy również wiązać swoich kont ze sobą, ale zastanówmy się nad jednym, jest jakaś przyjemność pisania samemu ze sobą?Rejestrując się na forum AUTOMATYCZNIE AKCEPTUJESZ regulamin i zasady fabuły. Złamanie któregokolwiek z punktów wiązać się może z ostrzeżeniem, a w najgorszym wypadku - banem stałym.

Osoby, które zarejestrują się nie czytając i wstawią kartę postaci z błędami, zostaną zapytane o znajomość regulaminu i poproszone o złożenie podpisu w swojej karcie.

Administracja ma prawo do zmiany regulaminu.

Zabraniamy wykorzystywania treści i grafik zawartych na forum, bez zgody i wiedzy administracji forum.Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013
avatar
Izanami

Wiek : 20 lat
Status społeczny : Ninja - Chunin
Stan cywilny : panna

Zobacz profil autora http://kikunohana.forumpl.net/t93-kaori-izanami-shiroyama#116

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach